Kort verslag van het NVVE jubileum

Meer dan 1000 NVVE- leden vierden woensdag in het EYE Filmmuseum in Amsterdam het 40 jarig bestaan van de vereniging. Het was een geweldige dag.

Zon, muziek, vrolijkheid

's Ochtends al stond een grote groep leden in de zon te wachten tot de deuren zouden openen voor het ochtendprogramma. Zij werden binnen onthaald met Zuid-Amerikaanse muziek van Trio Nocturna.

Kiezen was aan onze leden wel toevertrouwd

Gasten konden hun eigen keuze maken (onze leden natuurlijk wel toevertrouwd, volgens voorzitter Margo Andriessen) uit de verschillende programmaonderdelen: theater door theatergroep Mooi Weer, een lezing over euthanasie in Kunst-en Literatuur door Wouter Schrover, een filmprogramma van korte films over het vrijwillig levenseinde en twee fototentoonstellingen: portretten van NVVE-leden en aangrijpend werk van Arjen Poort over welke middelen psychiatrisch patiënten nog tot hun beschikking hebben als hun psychiater niet meewerkt aan het euthanasie verzoek.

Euthanasie en humor

Dat euthanasie ook met humor benaderd kan worden bewees 'Marja' tijdens haar euthanasiebingo. In een volle zaal genoten de leden van haar cabaret. 

Springlevend

Tot slot presenteerde directeur Petra de Jong trots het nieuwe NVVE-logo. Een toegankelijk en kleurig beeldmerk dat laat zien dat de NVVE nog altijd springlevend is. In het 40-jarig bestaan is er veel bereikt, en nieuwe doelen zoals de laatstewilpil staan op de agenda voor de toekomst.

Dick Swaab

In de middag en avond werd het feestprogramma herhaald, zodat zoveel mogelijk leden het feest konden meemaken. s' Middags was Dick Swaab aanwezig voor een boeiende lezing over uitburgeren en droegen  leden uit eigen werk gedichten voor.

Met natuurlijk een mooi einde

Het feest werd 's avonds swingend afgesloten met het optreden van de Konrad Koselleck Big Band met Deborah Carter en Henk Kraaijeveld.


40 jaar en springlevend

Ontvang onze nieuwsbrief

Deel dit item:

De NVVE maakt gebruik van cookies

De NVVE maakt altijd gebruik van noodzakelijke cookies. Dit zijn functionele en analytische cookies om deze website beter te laten werken en om het websitebezoek te analyseren.
Onze website maakt daarnaast óók gebruik van cookies die niet noodzakelijk zijn. Het gaat om sociale media cookies en tracking cookies. Lees wat deze doen in onze cookieverklaring.