Beleidsdag
Op dinsdag zitten we de hele dag met het bureau op een mooie plek aan de Haven van Amsterdam voor onze jaarlijkse beleidsdag. We starten de dag met een SWOT analyse, waarin we de sterke en zwakke punten en de kansen en bedreigingen voor onze vereniging bespreken.

Het is mooi om te zien dat het leidt tot een levendige discussie over o.a. onze rol en positie als vereniging, de onderlinge samenwerking, de dienstverlening aan de leden, maar ook over de plannen voor volgend jaar. Krista leidt deze dans voortreffelijk en zal de uitkomst vertalen in een beleidsplan. In aanwezigheid van het bestuur nemen we ’s middags de strategische notitie van het bestuur door, die volgende week publiek gemaakt wordt en op onze website zal worden geplaatst.

Legaten
Van onze interim controller Henk krijg ik een overzicht van leden die zijn overleden en de NVVE tot erfgenaam hebben gemaakt. Soms gaat het om kleine bedragen, maar ook vaak om heel grote nalatenschappen. We zijn erg dankbaar dat onze leden op deze manier een bijdrage leveren aan het verwezenlijken van de doelen van onze vereniging. Als algemeen nut beogende instelling hebben we een ANBI status waardoor we zijn vrijgesteld van erfbelasting. Dat is erg fijn, omdat we zo alle middelen die we ontvangen volledig mogen besteden.

De eerste honderd dagen
In de loop van de week heb ik contact met journalisten van Trouw en NRC, die nieuwsgierig zijn naar mijn visie als nieuwe directeur. De visie die ik heb en wordt gedragen door het bestuur, sluit grotendeels aan op mijn analyse die ik gaf in het radio interview op NPO1, de dag voor ik op 1 september startte bij de NVVE. Inmiddels heb ik mijn eerste honderd dagen bijna bereikt en zijn de ideeën verder uitgerijpt.

Toekomstvisie
Eind deze week zijn Fione, Sebastiaan, Krista, Laura en ik druk met het opstellen van een persbericht om onze visie bekend te maken. Veel media hebben vrijdag het persbericht over onze nieuwe strategie opgepikt, wat maakte dat het een drukke vrijdag werd. Met een interview op Radio 1, een tv-interview in Nieuwsuur, artikelen in vrijwel alle landelijke dagbladen en op internet over onze visie op de toekomst en ons voorstel voor een experiment met de laatstewilpil. Ook veel bijval was er op de social media. Het rapport waarin onze visie uiteen wordt gezet, wordt op 20 november op onze website geplaatst. Over de strategische verkenning gaan we begin maart met onze leden het gesprek aan op regionale bijeenkomsten en vragen we hen om input voor de plannen. De komende periode zullen we ook een rondje maken langs onze externe partners om het draagvlak te toetsen voor onze visie op waardig sterven in de toekomst. 

Weblog
Regelmatig krijg ik positieve reacties op dit weblog van leden, die zo de ontwikkelingen op de voet kunnen volgen. Ik vind het erg belangrijk dat we onze leden zo wekelijks kunnen informeren over onze activiteiten en het is prettig dat dat wordt gewaardeerd. Dank voor de feedback.    


Week 46 - De eerste honderd dagen

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang onze nieuwsbrief

Deel dit item:

De NVVE maakt gebruik van cookies

De NVVE maakt altijd gebruik van noodzakelijke cookies. Dit zijn functionele en analytische cookies om deze website beter te laten werken en om het websitebezoek te analyseren.
Onze website maakt daarnaast óók gebruik van cookies die niet noodzakelijk zijn. Het gaat om sociale media cookies en tracking cookies. Lees wat deze doen in onze cookieverklaring.