Waarom dit steunpunt?
Euthanasie bij psychiatrie is mogelijk, maar ingewikkeld. Dit komt omdat het een stuk lastiger is om vast te stellen of aan alle voorwaarden kan worden voldaan. Zo moet het euthanasieverzoek weloverwogen zijn, het lijden uitzichtloos en mogen er geen andere behandelingen zijn die uitkomst bieden. Bij het Steunpunt levenseinde en psychiatrie van de NVVE kunnen leden terecht voor een luisterend oor en advies over het nemen van stappen.
Voor wie is het?
Het Steunpunt is er voor leden met een psychische kwetsbaarheid en/of psychiatrische diagnose én hun naasten. U kunt er terecht voor een goed gesprek, een luisterend oor en persoonlijke ondersteuning bij vragen over het levenseinde en over euthanasie. We zijn er ook voor naasten die zich zorgen maken en/of vragen hebben.
Wat heeft u eraan?
Wij informeren u en uw naasten over welke stappen iemand moet nemen om tot en verzoek om euthanasie te komen, over het opstellen van wilsverklaringen, over de speciale richtlijn levensbeëindiging op verzoek in de psychiatrie (die eind 2018 is herzien), het gesprek met de behandelaar over het hebben van een doodswens en de werkwijze van Expertisecentrum Euthanasie.